reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


keten tohumu emzirenler kullanabilirmi

Zayıflama keten tohumu emzirenler kullanabilirmi konusunu yazdır keten tohumu emzirenler kullanabilirmi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 12-07-2009 tarihinde saat 01:14:54 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 21478 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Keten tohumu yüksek oranda çoklu doymamış yağ asitleri, düşük oranda doymuş yağ asiti, yüksek oranda lifle birlikte bol miktarda potasyum, az miktarlarda ise magnezyum, demir, bakır, çinko ve çeşitli vitaminler içerir. 100 gr. Keten yağı 13.4 mg. E vitamini, 100 gr. keten tohumu ise yaklaşık 450 kcal. içerir daha uygun sanki. Keten tohumunun amino asit profili soya ununa benzer özellikler gösterir. Keten Tohumu, İçerdiği N-3 yağ asiti oranı, (Omega-6 nın yaklaşık dört katıdır) çözünebilir ve çözünemez liflerce zenginliği ve...

devamı...


Sponsorlu:

keten tohumu emzirenler kullanabilirmi için yapılmış yorumlar.
Keten tohumu
Yazan: Ahmet Toptaş - İstanbul
Puan:Keten tohumu

"BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ KETEN TOHUMU ( Lini semen) Keten tohumu Alman resmi gazetesinde 5.12.1984 tarihinde yayınlanıp ( Heftnummer:228, ATC-Code:A06AC) modern bitkisel ilaç olarak yürürlüğe girmiştir, ESCOP monografisinde de yer almaktadır. Günümüzde modern tıbbi tedavinin vazgeçilemez bir unsuru olarak başarıyla kullanılmaktadır. Almanya’da ilaç üretimi amacıyla 500 hektardan fazla bir alanda ekimi yapılmaktadır. Belirtilen kanuna göre keten tohumu doğal bileşiminde kullanılır, her hangi bir madde ilave edilemez veya bileşimindeki bazı maddeler ayrılamaz. Çok sayıda firma tarafından tek ve kombine ilaçları ( Linusit-gold vb.) üretilmektedir. İlaç etkili ( Ecza, drog) kısmı: Keten bitkisinin ( Linum usitatissimum L.) kurutulmuş olgun tohumları kullanılır. Bileşiminde: Lifli maddeler(Selüloz, lignin), yağ, protein, linustatin, linamarin bulunur. Etkisi: Barsak hareketlerini artırarak, hacim artışı sağlayarak kabızlığı önler, kaygan dokuyu ( Mukoza) korur. Kullanıldığı yerler: Dahilen kabızlıkta kullanılır. Yumuşak dışkılama gerektiren ( Ameliyat sonrası, kalın barsak zedelenmesi vb.) hallerde uygulanır. Gastrit ve ülser gibi hastalıklarda kaygan dokuyu ( Mukoza) koruyucu olarak kullanılır. Haricen bölgesel iltihaplanmalarda lapa olarak kullanılır. Kullanılmaması gereken haller: Mide-barsak yolundaki herhangi bir nedenle daralmada ve 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. İstenmeyen etkileri: Yok. En az 10 katı kadar su ile içilmelidir. İlaçlarla uyumsuzluğu: Alınan diğer ilaçların barsakta emilmesini etkileyeceğinden, ilaç kullanılıyorsa keten tohumundan 30-60 dakika önce alınmalıdır. Kullanım miktarı: Dahilen; Kabızlığa karşı günde 2-3 defa, her seferinde 1 yemek kaşığı keten tohumu bütün olarak ( Dövülmeden veya öğütülmeden) bir bardak su ile içilir. Haricen; 30-60 gr keten tohumu unu ile lapa hazırlanır. Kullanım şekli: Dahilen; Gastrit, ülser gibi şikayetlerde kaygan dokuyu ( Mukoza) koruyucu olarak, 1 yemek kaşığı bütün veya dövülmüş keten tohumu bir bardak su ile şişmeye bırakılır ve yenir, birlikte bir bardak su daha içilmelidir. Günde 2-3 defa alınabilir. Haricen cilt iltihaplanmalarında; 30-50 gr öğütülmüş keten tohumu kaynar su ile koyu lapa haline getirilir. Bu lapa ılık olarak iltihaplı bölgeye konur, günde 3-4 defa işlem tekrarlanır. Hastalıklar bölümünde verilen bilgiler dikkate alınarak uygulanmalıdır. Uyarı: Dahilen kullanımda mutlaka yeterli miktarda su içilmelidir. 12 yaşından küçük çocuklarda mide-barsak iltihaplarında kullanılmamalıdır. Sütle birlikte içilmemelidir. Kabızlık geçmiyorsa, mide-barsak şikayetleri varsa hekime gidilmelidir. Hazır öğütülmüş olarak satılan keten tohumu kesinlikle yenmemelidir, çok zararlıdır zehir etkisi yapar, kanser yapıcıdır. Tohum alınıp kullanmadan hemen önce dövülebilir. Kaynak: Dr. Ahmet Toptaş, Alman kanunlarına göre düzenlenip izin verilen BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ, Gonca Yayınevi, İstanbul 2009, ISBN: 978-9944-790-31-4, (0212)5285076-5286005. "
  
Bu yorum 25-12-2009 23:41:10 tarihinde yazılmıştır...

emziren anneler keten tohumu kullanabilirmi
Yazan: züleyha çiftçibaşı - Ankara
Puan:emziren anneler keten tohumu kullanabilirmi

"ben im 6 aylık bir bebeğim var ve hala emziriyorum keten tohumu kullanmamda bir sakınca varmı ayrıca lokman hekim diye bir markanın kapalı hava almayacak şekilde kapatılmış öğütülmüş keten tohumunu almıştım imal tarihi 2010 son kullanma tarihi 2012 yazzzıyor bu bayatlamışmıdır kullanmalımıyım"
  
Bu yorum 14-04-2011 22:07:41 tarihinde yazılmıştır...

keten tohumu emzirenler kullanabilirmi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.