reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Pratik Egzersizler

Zayıflama Pratik Egzersizler konusunu yazdır Pratik Egzersizler konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 13:43:40 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 175 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Evde veya iş yerinde yapabileceğiniz kısa egzersizlerle aldığınız fazla kalorileri yakıp vücudunuzdaki yağ birikmesini önleyebilirsiniz. Unutmayın, zayıflamanın ve zayıf kalmanın en güvenilir yolu egzersiz yapmaktan geçer.

Koşu: Koşmak ve yürümek yapabileceğiniz en pratik egzersizlerdendir. Koşu deyince aklınıza son sürat koşmak gelmesin. Fazla kalorilerden kurtulmak ve yağ yakmak için günde en az 3 gün düzenli olarak koşun. Koşu temponuzu sürekli olarak değiştirmeye çalışın. Unutmayın, konu zayıflamak olunca terlemek ve yorulmak iyiye işarettir.

Hızlı Yürüme:
Koşmak için henüz erken diyorsanız egzersiz yapmaya hızlı tempoda yürüyüşlerle başlayabilirsiniz. Haftada 3-4 gün en az 45 dakika hızlı tempoda yürüyün.

Merdiven Tırmanma:
Tırmanma egzersizleri kalp atım ritminizi kısa sürede yükselttikleri için en iyi kardiyo egzersizlerinden sayılırlar. Düzenli merdiven tırmanma egzersizleri ile bol miktarda vücut yapı yakıp damar tıkanıklığını önleyebilirsiniz.

Tepe Tırmanışı: Gözünüze kestirdiğiniz bir tepeye yürüykalori yakmaerek veya koşarak çıkabilirsiniz. Merdiven tırmanmakla aynı prensibe dayanan bu egzersiz de bol miktarda nıza yarayacaktır.

Spor Aletleri: Koşu bandı, eliptik bisiklet veya kürek aleti gibi bir spor aletine çıkıp 10 dakika boyunca en iyi performansınızı sergileyin. Kendinizi zorlayın ve normal temponuzun üstünde egzersiz yapın.

Diğer bir seçenek de yoğun bir antrenman için farklı hareketleri birleştirmektir. Aşağıda vereceğimiz hareketler kalp ritminizi hızlandırarak iyi bir kardiyo egzersizi yapmanızı sağlarlar. Müziği açın ve bu hareketleri dilediğiniz gibi karıştırarak yapın.

  • Bol bol zıplayın.
  • Olduğun yerde dizleri yukarı çekerek koşma.
  • Lunge hareketini tekrarlayın. Sağ bacak öne, sol bacak arkaya doğru açıkken zıplayıp inerken bacaklarınızı ters yöne açın. Dizlerinizi kırmayı unutmayın.
  • Kayak zıplaması hareketini tekrarlayın. Ayaklarınızı birleştirip sağa sola zıplayın. Zıplarken ayaklarınızı ayırmayın ve dizlerinizi kırın.
  • İp atlayın.
  • Dans edin. Hızlı tempoda dans etmek iyi bir kardiyovasküler egzersizdir.Pratik Egzersizler başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 175 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Pratik Egzersizler

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Pratik Egzersizler Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.