reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Evde Pilates Hareketleri

Zayıflama Evde Pilates Hareketleri konusunu yazdır Evde Pilates Hareketleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 17-01-2010 tarihinde saat 01:31:53 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 26733 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Pilates, güç, egzersiz ve koordinasyon ve elastikiyeti aynı anda sağlamaya yarayan bir egzersiz türüdür. Amaç, kasları zorlamadan, sadece gererek ve esneterek, mümkün olan en fazla ölçüde güçlendirmektir.


Evde Pilates Hareketi Karın Kasları İçin:


Sırtınızın üst kısmı topun üzerine gelecek şekilde uzanın. Bacaklarınızı bükün. Ellerinizi başınızın arkasında kavuşturun. Nefes alın ve vücudunuzun üst kısmını yukarı kaldırın. Hareketi 10 kere tekrarlayın.

Evde Pilates Hareketleri İçin Doğru Duruş:


Dizlerinizi kırın. Sol bacağınızı arkaya doğru uzatın ve topu dizinizin altına koyun. Elleriniz öndeki bacağınızın yanında dursun ve ağırlığınızı ellerinize verin. Yavaş yavaş nefes alın ve topu dizinizle içe ve dışa çevirin. Hareketi her iki bacağınızla 10 kere tekrarlayın.

Evde Pilates Hareketleri İçin Denge:


Ayaklarınız ve ellerinizden yardım alarak topun üzerine karın üstü uzanın. Gücünüzü karın kaslarında toplayın. El ve ayaklarınızı yerden çekin ve topun üzerinde dengede durun. Hareketi 4 kez tekrarlamanız yeterlidir.

Evde Pilates Hareketleri Daha Güçlü Bacak Kasları:


Duvarın bir adım önünde durun. Topu sırtınızın alt kısmına doğru yerleştirin. Duvara yaslanın ve dizinizi hafifçe kırın. Kollarınızı büyük bir topu kucaklar gibi göğüs hizasına getirin. Kollarınızı ve belden yukarınızı sağa doğru çevirin. Bu arada sırtınızın arkasındaki top da sağa doğru yuvarlanmalı. Bunu yaptıktan sonra eski pozisyonunuza dönün. Hareketi her iki yöne 4’er kere tekrarlayın.

Evde Pilates Hareketleri Sırt Kasları İçin:


Topu yere koyun. Göğüs kafesiniz topun üstüne gelecek şekilde yatın. Yere temas eden bacağınızı 90 derecelik açı yapacak şekilde karnınıza doğru çekin. Üstte olan kolunuzu gergin bir şekilde yana uzatın. Alttaki kolunuzun dirseği, yere temas edip başınıza destek versin. Nefes alın ve yukarı kalkın. Dirseğiniz yerden mümkün olduğunca kalkmalı. Nefes verip başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi iki tarafınızla da 6 kez tekrarlayın.
 
Kaynak: msn

Evde Pilates Hareketleri başlıklı bu makale 17-01-2010 tarihinden itibaren 26733 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Evde Pilates Hareketleri

Sayfayı Paylaş:

Evde Pilates Hareketleri için yapılmış yorumlar.
göbek eritmek için ve daha detaylı bilgi
Yazan: zarife can - Konya
Puan:göbek eritmek için ve daha detaylı bilgi

"göbek eritmek için ve daha detaylı bilgi istiyoruz evde rahat yapabileceğiimiz"
  
Bu yorum 27-10-2010 01:16:01 tarihinde yazılmıştır...

Evde Pilates Hareketleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.