reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kilo Verdiren Şok Diyetler

Zayıflama Kilo Verdiren Şok Diyetler konusunu yazdır Kilo Verdiren Şok Diyetler konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 01-07-2009 tarihinde saat 03:13:07 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 32271 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Amerikalılar, Obeziteyi yen­diği söylenen birtakım hileli diyetlere savaş açmış durumdalar. Hemen hemen bütün diyetler etkisizdir. Bu diyetler işe yaramaz, çünkü diyeti uyguladığınız sırada ne kadar kilo verirseniz verin, diyeti bırakır bırakmaz bütün kilo­larınızı geri alırsınız. Porsiyonlara dikkat ederek az kalori yemeye çalışmaya tipik olarak “diyet yapmak” denir ve bu yöntem neredeyse hiçbir zaman kalıcı kilo kaybı sonucunu vermez ve zaman içinde problemi daha kötü bir hale getirir. Bu şekilde “diyet yapmak” geçici olarak metabolizmanızın hızını yavaşlatır, bu nedenle genellikle verdiğinizden daha çok kilo alırsınız. Diyete başlamadan önceki kilonuzdan daha ağır bir hale gelirsiniz. Bu, birçok kişinin isyan etmesine yol açar: “Her şeyi denedim ama hiçbiri işe yaramıyor. Bu durum gene­tik olmalı. Kim bu durumda çabalarından vazgeçmez ki?”

Aşın kilo problemini sıradan yollarla çözmeye çalışmanın -az kalorili bir diyet yapmanın- işe yaramadığını çoktan bili­yor olabilirsiniz. Fakat nedenini bilmeyebilirsiniz. Bunun ne­deni basittir ama genellikle göz ardı edilir: Çoğu kişinin aşırı kilolu olmasının nedeni ne kadar yedikleri değil, ne yedik­leridir. İnsanların çok yedikleri için şişmanladıkları savı yanlış bir inanıştır. Doğru yiyeceklerden çok miktarda yemek başarı­nızın anahtarıdır ve bu planı hayatınızın geri kalanı boyunca uygulayabilmeniz de bu nedenle mümkündür. Birçok kişiyi aşın kilolu hale getiren çok yemeleri değil, kalorilerinin çoğunu yağ ve rafine karbonhidratlardan ya da az besin içeren yiyecek­lerden alıyor olmalarıdır. Az besin içeren bir diyetle beslen­mek hastalıkların oluşması için elverişli bir ortam yaratır.

Metabolizmanızdan ya da genlerinizden bağımsız olarak yüksek besinli bir diyet uyguladığınızda normal kilonuza eri­şebilirsiniz. Amerikalıların çoğu aşırı kilolu olduğuna göre, problem birincil olarak genetik nedenlerden kaynaklanma­maktadır. Genler önemli bir etken olmakla birlikte, fiziksel aktivite ve yiyecek seçimleri daha önemli bir role sahiptir. Tek yumurta ikizleri üzerinde aşın kilolu olmaya yatkınlıkla ilgili olarak yapılan araştırmalarda, tüm vücut ve kann bölgesinde yağ toplanmasının en güçlü çevresel belirleyicisinin fiziksel aktivite olduğu bulunmuştur.12 Aile geçmişinde yüksek oranda obezite olan kişiler bile, fiziksel aktivitelerini artırarak ve beslenmelerinde uygun değişiklikleri yaparak etkili bir şekilde kilo vermektedirler.

Çoğu zaman insanların aşırı kilolu olmalarının nedeni yük­sek kalorili, az besinli bir diyet uygulamalannın yanında, fiziksel aktivitelerinin de çok az olmasıdır. Yağ ve rafine kar­bonhidratlar gibi az lifli, bol kalorili yiyeceklerle dolu bir diyet uygulamak asıl suçludur.

Yağlı yiyecekler ve rafine karbonhidratlar yediğiniz sürece sağlıklı bir biçimde kilo vermeniz imkansızdır. Oturmaya da­yalı hayat tarzımız ve tipik “Amerikan” yiyecekleri (çok yağlı, az lifli) yememiz nüfusun çoğunluğunun aşırı kilolu olmasının nedenidir.


Kilo Verdiren Şok Diyetler başlıklı bu makale 01-07-2009 tarihinden itibaren 32271 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kilo Verdiren Şok Diyetler

Sayfayı Paylaş:

Kilo Verdiren Şok Diyetler için yapılmış yorumlar.
acil kilo vermek istiyorum
Yazan: abdullah balcı - Konya
Puan:acil kilo vermek istiyorum

"acil kilo vermek istiyorum bana yardımcı olur musunuz?"
  
Bu yorum 04-07-2009 07:58:01 tarihinde yazılmıştır...

diyette su içmek
Yazan: serap oflu - Ankara
Puan:diyette su içmek

"normalde 1 insanın günde 10 bardak su içmesi gerekirken ben içemiyorum bana bi program hazırlarsanız çok sevinirim lütfen bana yardım edin ... çok rica ederm lütfen yardımm eder misiniz???"
  
Bu yorum 11-07-2009 17:16:36 tarihinde yazılmıştır...

susuz diyet
Yazan: tutku uzun - Sakarya
Puan:susuz diyet

"serapcım susuz biraz zordur ama benim sana tavsiyem yeşil çay içmen ve bol bol yürüyüş ben bunları yaparak ayda 7 kilo verdim çünkü bnde çok su içemiorum..."
  
Bu yorum 29-07-2009 13:59:29 tarihinde yazılmıştır...

susuz zayıflamak
Yazan: tutku - Sakarya
Puan:susuz zayıflamak

"serapcım bende çok su içemiyorum ancak yeşil çay iç ve sabahları elma sirkesi ben bunlarla ayda 7 kilo verirsin sanada tavsiye ederimmm"
  
Bu yorum 29-07-2009 14:02:21 tarihinde yazılmıştır...

şok diet aldatıcı
Yazan: cansu sarra - Antalya
Puan:şok diet aldatıcı

"gerçekten şok diet vucudu sarsıyor unutkanlık başdönmesi hızlı düşünememe ve sinir stres yapıyor hep bu tarz yanlış diet uyguladım ama verdiğim kiloyu geri aldım eştahımı durduramıyordum tam bir senede 23 kilo verdim aslında diet yapmadım acıkınca sandeviç yerine meyveli yoğurt yemek çikolata yerine karışık meyve tabağı haşlanmış sebze ve balık artık istediğim kilodayım almıyorum vermiyorum herşeyden az az yiyorum tadımlık tavsiyemi yayınlarsanız çok memnun olurum ben 73 kilodan 54 inmeyi başardım"
  
Bu yorum 29-08-2009 13:11:46 tarihinde yazılmıştır...

şok zayıflama diyetleri
Yazan: filiz napar - Ankara
Puan:şok zayıflama diyetleri

" Şok zayıflama diyetlerini ben de hiçbir zaman onaylamdım ve kendim de denemedim .Gerek duymadım aslına ben kolay kilo verebilen bir insanım.ama çevremdeki insanlardan da görüyorum şok diyet uygulayanları .Mutlaka geri alıyorlar verdiklerini. Bence kilonun geri alınmaması için uzun sürede kilo verilmeli.hem bu süreç içindei nsanın ağız tadı alışkanlıkları da değişiyor. Mesela çikolata yerine meyve yemek istiyorsunuz çikolata ağır geliyor bir müddet sonra. Hamur işi börek yerine sebzelere alışıyorsunuz .Bunların kişide ağız tadına dönüşmesi ile verdiği kiloları geri almaz insan yani kiloları geri almamak için alışkanlıkların değişmesi gerekir diye düşünüyorum. Bir de bence lokmanızı yutmadan önce biraz daha çiğneyin bu da çok önemli. Sağlıklı günler diliyorum."
  
Bu yorum 15-09-2009 16:28:03 tarihinde yazılmıştır...

zayıflamak için diyet listesi istiyorum
Yazan: elif ekgün - İstanbul
Puan:zayıflamak için diyet listesi istiyorum

"ben 17 yaşındayım spora yeni başladım ve bunun yanında extra olarak diyet yapmak isitorum bana düzenli uygulayabiliceğim bir diyet listesi önerebilimisiniz ?"
  
Bu yorum 04-03-2010 20:59:57 tarihinde yazılmıştır...

kilo vermek için yardımcı olun
Yazan: didem soymaz - Yurt Dışı
Puan:kilo vermek için yardımcı olun

"ben 14 yasindayim boyum 1.60 kilomsa 69 civarinda gidip geliyo. Sizin verdigin taktike gore normal kilom 57 olmali ama ben 69 oldugum icin bu bana imkansiz geliyo lutfen bana yardim edin. Ben diyetisyene gidemem cok uzak ve aileme soylemeye cekiniyorum o yuzden kendim diyet yapiyorum ama turklerin yemekleri daima yagli olur tipli annemin yaptigi gibi o yuzden nefsime hakim olmak cok zor cunku turk yemekleri cok guzel. Simdi rejim yapiyorum ama her seydende yiyorum aslinda pekde rejim denmez buna cunku yemin ediyorum : belli bir zaman icin bir seyi yemigceme yemin ediyorum o zaman nefsime hakim olabiliyorum ama psikolojik sorunlar oluyor guvensizlik oluyor ,kendimden nefret etmeye basliyorum. Sorunumu kimsye anlatamiyorum cekiniyorum o yuzden aynaya bakip bakip aliyorum... Anlicagniz psikolojim cok kotu bir durumda ve bende oyle ,sagligimda sizi gormedigim icin anlatabiliyorum ama karsimda biri olunca olmuyor neyse sizden yardim istiyorum lutfen yardim edin bana..."
  
Bu yorum 01-08-2010 18:14:38 tarihinde yazılmıştır...

fazla kiloların zararı
Yazan: Aybüke CEREN - Kütahya
Puan:fazla kiloların zararı

"Slm..ben 22 yasındayım we şuan 64 kiloyum ki bunun nekadar fazla olduqunun farkındasınızdır..bende didem qibi biraz psikolojik olarak çabuk yıkılan bi insanım..bu kilo yüzünden toplum içine çıkmaya arkadaşlarımla qörüşmeye bile utanıyorum qiydiqim hiçbir şeyi kendime yakıştırmıyorum maqzalarada qitmekden çok utanıyorum çünkü biliyorum ki istediqim şeyi alamıcam..spora başlıyorum çok kez ama ben çok sıkılıyorum spor yapmakdan we rejime başladıqım an direk ölüm rejimi qibi hiç bişey yemiyorum buda bende dengesizlik yaratıyor..we bunun sadece wücutta ki su oranını düşürdüqünü ama yaqları yakmadıqını biliyorum..sizden tawsiyeli bir rejim bekleyemem çünkü bende doqru olanı biliyorum ama yapamıyorumm..bilmiyorum napıcamm!"
  
Bu yorum 05-11-2010 13:19:07 tarihinde yazılmıştır...

EXTRA JEL MUCİZESİ
Yazan: tugba yeşil - Kastamonu
Puan:EXTRA JEL MUCİZESİ

"arkadaşlar acısız sıkıntısız sporsuz aç kalmadan bir diyet var ben kullandım ve çok memnun kaldım EXTRA JEL diye bir jel var sitesine girip incelebilirsiniz günde 3 kez ya da 2 kez yıkanıp kurulandıktan sonra sorunlu bölgelere sürüyorsuzuz sonuç harika 2 boyu var bir büyük bir küçük tavsiyem paranıza kıyıp büyüğünü alın çünkü küçükler hemen bitiyor büyüğün fiyatı 98 ytl ama inanın değiyor birde dengeli beslenirseniz istediğiniz kiloya çok kısa sürede ulaşıcaksınız denemesi bedava "
  
Bu yorum 19-01-2011 22:34:19 tarihinde yazılmıştır...

elma sirkesi ne zaman içilir?
Yazan: büşra diş - Bursa
Puan:elma sirkesi ne zaman içilir?

"arkadaşlar sanırım çoğunuz sabah kalkınca elma sirkesi içiyorsunuz.tadı kötü değilmi ve nasıl içiyorsunuz"
  
Bu yorum 03-02-2011 18:04:00 tarihinde yazılmıştır...

kenarlardan zayıflamak
Yazan: MELEK İNCİ - Yurt Dışı
Puan:kenarlardan zayıflamak

"Ben 15 yasındayım ve 55 kıloyum 1.65 boyum ama kenarlardan fazlıgım var kılo wermem grek :(((((((((((((((((("
  
Bu yorum 05-02-2011 09:01:35 tarihinde yazılmıştır...

az yiyorum ama kilo veremiyorum
Yazan: nida - Malatya
Puan:az yiyorum ama kilo veremiyorum

"ben 1.65 boyundayım ve 70 kiloyum acil kilo vermem lazım az yiyorum ama kilo veremiyorum lütfen yardımcı oln "
  
Bu yorum 15-07-2011 11:43:12 tarihinde yazılmıştır...

Kilo Verdiren Şok Diyetler Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.